Akce - aktuality

Akce v Městské knihovně

Datum konání: Září 2023

Přibližně šestkrát do roka se naši klienti vypraví na odpolední akci v místní knihovně.

V září si zejména dámy nenechaly ujít výstavu panenek. Daly si kávičku a u panenek si zavzpomínaly a popovídaly.
Podobně laděné bývají i další akce knihovny. Třeba přednáška o bylinkách začíná teorií a přejde v inspirativní čajový dýchánek. Nebo cestovatelská povídání, například s příznačným názvem “Nic není nemožné". Jakub Greschl, mladý muž, který přes svůj hendikep, procestoval kus světa, se o zážitky z cest, prodchnuté humorem, rád podělil s přítomnými.

Knihovna se zapojila také do projektu Virtuální univerzity třetího věku.

LeLeBand

Datum konání: Říjen 2023

LeLeBAND jsou muzikantská parta, věkově rozmanitá, kterou nadchnul veselý zvuk ukulele a tuto náladu šíří dál. Vystupují v domovech seniorů, v kostelech či na dobročinných akcích. 

K nám dorazili jeden říjnový podvečer a úplně nás okouzlili. Přestože jim nejsou cizí skladby z celého světa od Nového Zélandu, Španělska, Slovenska až po Ameriku, u nás hráli především naše krásné zlidovělé české skladby, hráli i na naše přání. S chutí jsme si s nimi zazpívali.

Koncert trval hodinu a čtvrt a přišla většina klientů našeho zařízení. Hned jsme si další vystoupení LeLebandu objednali na předvánoční čas. Kromě toho, že hrají úžasně, nás nadchnul také fakt, že vystoupili zcela bez nároku na honorář. Moc jim děkujeme a těšíme se, že mezi nás dorazí třeba i jiné podobně laděné party muzikantů. 

Kde nás najdete

AHC Senior centrum Nová Role
Školní 231/9
362 25 Nová Role

Jsme součástí rodiny AHC

Provozovatel a sídlo společnosti

Senior centrum Nová Role s.r.o.
IČO: 09907891

Společnost zapsána u Městského soudu v Praze, spisová značka 343861, oddíl C.

Toto zařízení finančně podporuje Karlovarský kraj

Image

 

visibility Nástroje pro slabozraké