INFORMACE PRO ZÁJEMCE

Naše služby poskytujeme osobám, které jsou odkázány na trvalou pomoc další osoby; dále osobám, které mají sníženou soběstačnost, a to z důvodu věku, chronického či jiného onemocnění. Pečujeme zárověň o klienty, o které se již rodina nemohla postarat, která jim zajistila i dohled pečovatelské služby, ale tato služba začala být nedostačující. V tomto zařízení poskytujeme péči, dohled a dopomoc 24 hodin denně, 365 dní v roce.

UBYTOVÁNÍ

Domov má 4 patra a celková kapacita je 55 lůžek. Klienti jsou ubytováni v jednolůžkových a dvojlůžkových pokojích. Pokoje jsou vybaveny lůžkem, nočním stolkem, šatní skříní a televizí. Na každém patře oddělení se nachází velká bezbariérová koupelna s mobilní vanou. Všem klientům jsou k dispozici společenské prostory.
Součástí zařízení je společná jídelna, která je určena pro stravování klientů a pestrou škálu aktivit.

STRAVOVÁNÍ

Klientům je poskytována celodenní strava na základě jídelního lístku, předem schváleného nutriční terapeutkou. Po celý den jsou k dispozici teplé i studené nápoje.
Další informace o ubytování naleznete v sekci ubytování a stravování.

POSKYTOVANÉ SLUŽBY

Přímá obslužná péče je zajišťována pracovníky v sociálních službách a aktivizačními pracovníky. Tato sociální služba spočívá v podpoře uživatelů při úkonech péče o vlastní osobu a zahrnuje činnosti při každodenním kontaktu pracovníků s klienty v souvislosti se zabezpečením psychosomatických potřeb, např. poskytování pomoci při zvládání běžných úkonů péče o vlastní osobu, při osobní hygieně nebo vytvoření podmínek pro osobní hygienu. Po celou dobu jsou naši klienti i jejich rodiny v kontaktu se sociální pracovnicí domova.
Současně se v rámci služby snažíme o zajištění kontaktů se společenským prostředím, kdy jde o zprostředkování kontaktů s rodinnou, s komunitou, vrstevníky apod.
Zajišťujeme kontakt klientů s dalšími lidmi– s dobrovolníky, s farníky místní církve a lektory aktivizační a zájmové činnosti. Pro klienty jsou tak organizovány různé programy: opékání buřtů, procházky po vesnici, tvoření sezónních dekorací a jiných výrobků, vánoční koncerty, hudební koncerty a estrády.
Ošetřovatelská péče je poskytována na základě indikace lékaře v rozsahu vyhlášky č. 134/1998 Sb., kterou se vydává seznam zdravotních výkonů s bodovými hodnotami, ve znění pozdějších předpisů, konkrétně odbornosti 913 – sestra v sociálních službách.

FAKULTATIVNÍ SLUŽBY

Jedná se o doplňkové služby, které jsou pro uživatele pobytového zařízení nepovinné a sjednávají se nad rámec základních každodenních služeb.
Dále také zprostředkováváme služby manikúry, pedikúry a kadeřnice.
MÁTE DALŠÍ DOTAZY?
Ozvěte se nám a radi odpovíme, nebo si s Vámi sjednáme schůzku.
Zdravotní materiál dodává Medispot.cz
medispot
Panel nástrojů pro slabozraké
Jsme členy skupiny AHC | Vytvořeno na Webmium.cz | Prohlášení o přístupnosti | Ochrana osobních údajů | Nastavení cookies